SZÍV ÉS LÉLEK

Minden tisztelettudó konyha szíve és lelke kétségkívül a tűzhely. A tűzhelynek természetesen esztétikailag is vonzónak kell lennie, és teljes mértékben részt kell vennie ennek fontos élettér díszítésében. De emellett be kell foglalnia a legjobb főzési tulajdonságokat is, hogy a szakács minden lendületével kifejezhesse magát, mint egy első osztályú séf.

Történetesen a kályhák nagy teljesítményű és időtlen esztétikai megközelítését alkalmazták Lacanche gyáraiban, egy apró faluban a Beaune feletti dombokon, ahol a falu nevét viselő híres kályhákat gyártják. A gyár területe egy Richard de Curtil nevű 18. századi burgundi úriemberre nyúlik vissza, aki úgy döntött, hogy az altalajában lévő vasat jól hasznosítja egy vasöntöde létrehozásával Lacanche-ban. 1796-ban Jacques-Etienne Caumartin vette át a vasmű irányítását, és a vállalat 1972-ig a Coste-Caumartin család kezében maradt.

A Lacanche Vasmű az impozáns otthonok kályháinak gyártására és a professzionális kereskedelemre irányult. A diverzifikáció időszaka azonban az 1970-es években kezdődött, amikor a Valéo Company vállalati leányvállalata megvásárolta a telephelyet. Amikor Valéo 1981-ben visszavonult, a 228 gyári munkás munkaadó nélkül találta magát.

LACANCHE RENESZÁNSZ

Minden valószínűség ellenére Lacanche kályháinak új életet kellett venniük. Egy nap André Augagneur, aki a cégnél dolgozott azokban az időkben, amikor a Coste-Caumartin család tulajdonában volt, úgy döntött, hogy elindít egy ipari projektet, amely megmentette a helyszínt és 40 munkahelyet. A gyár kezdetben az alvállalkozásba adott munkára koncentrált, de tevékenységének híre hamarosan elterjedt külföldön, és ismét keresett volt a professzionális kályhákra.

A sikert a hagyományos értékekhez való visszatérés és a nagyközönség növekvő érdeklődése garantálta, akik szívesen használták az autentikus kályhákat és utánozták a legjobb séfek alkotásait. André néven Augagneur azt mondja: „létrehoztuk a csúcskategóriás kályhák új generációját, ötvözve a régi Lacanche kályha esztétikai vonzerejét a modern professzionális készülékek technológiai bátorságával”.